Úvodní Podlahy Do kúpeľne


Podlaha do kúpeľne

Výber vhodnej podlahovej krytiny do kúpeľne je pomerne oriešok. Kúpeľňa je totiž miestnosťou, kde je najväčšia vlhkosť, teda je potrebná taká podlaha, ktorá bude proti vode i vlhkosti dostatočne odolná. Našťastie sa dnes vyrába rad podláh, ktoré tieto vlastnosti spĺňajú a sú teda ideálnym kandidátom pre vašu kúpeľňu.

Aké sú nároky na podlahu do kúpeľne:

  • bezpečná a protišmyková
  • jednoliata, nezateká a bez škár
  • teplá
  • ľahko čistiteľná a hygienická
  • trvanlivá
  • estetická

Najbežnejšia podlaha v kúpeľniach

Predtým, keď ešte nebolo na trhu toľko podláh a rôznych materiálov, sa najčastejšie do kúpeľní používala dlažba. Tá má za sebou dlhú tradíciu a aj dnes patrí k veľmi obľúbeným krytinám do kúpeľne, pretože má skvelé vlastnosti, veľké množstvo farebných odtieňov, veľkostí i rôznych prevedení. Jej nevýhodou je však chladný povrch.

Ako už bolo vyššie spomenuté, v dnešnej dobe sú k dispozícii rôzne materiály, ktoré sú vhodné do vlhkého prostredia.

Drevená podlaha do kúpeľne

Mnohí si myslia, že drevo do kúpeľne nepatrí. Niektoré typy drevín pre tieto účely vhodné nie sú, ale na trhu existujú aj také podlahy, u ktorých boli použité špeciálne výrobné procesy a impregnácia, vďaka ktorým odolávajú najnáročnejším podmienkam.

Korková podlaha v kúpeľni

Oproti drevu je korok trikrát lacnejší, mäkší a na bosé nohy veľmi príjemný. Pri jej inštalácii je potrebné dbať na zvýšenú opatrnosť pri tesnení škár a osadzovaní koncových líšt, aby do nich nezatekalo. Medzi ďalšie výhody korkovej podlahy patrí ľahká údržba a odolnosť, ktorá je zaistená polyuretánom. Ošetrenie polyuretánom je nutné raz do roka opakovať, vďaka tomu totiž bude zabezpečená dobrá vodeodolnosť.

Cena dohodou

Detail

Cena dohodou

Detail

Cena dohodou

Detail

Vinylová podlaha do kúpeľne

Medzi ďalšie vhodné materiály do kúpeľní patrí vinyl. Veľkou výhodou vinylových podlahových krytín je fakt, že vierohodne napodobňujú iné materiály - napr. drevo, korok, vlnitý plech a pod. Vďaka týmto možnostiam môžete kúpeľňu pojať naozaj netradične.

Prednosti vinylu:

  • výborné tepelno-izolačné vlastnosti
  • pružnosť podlahy
  • jednoduchá údržba

Cena dohodou

Detail

Cena dohodou

Detail

Cena dohodou

Detail

Linoleum do kúpeľne

Pokiaľ bude precízne vykonaná pokládka, potom je skvelou voľbou do kúpeľne tiež prírodné linoleum. Disponuje radom skvelých vlastností - pevnosťou, elegantnosťou, mäkkosťou a príjemným pocitom na nohy. Na výber je v mnohých farbách a vzoroch, takže si každý zvolí to, čo podčiarkne charakter miestnosti.

Neviete si rady s výberom? Premýšľate nad tým, či zvoliť drevenú, korkovú, laminátovú či plávajúcu podlahu do kúpeľne? Potom sa obráťte na nás a my vám s tým veľmi radi pomôžeme. Vďaka našej pomoci vyberieme ideálnu podlahovú krytinu, ktorá bude nielen praktická, ale podčiarkne celkový vzhľad vašej kúpeľne.

[Přeskočit navigaci]

Novinky

Záťažové koberce nielen pre hotely a kancelárie

28.02.2019

Záťažové koberce sa nemusíte báť položiť v chodbe, kancelárii, predajni, hotela ani reštaurácii.

detail novinky

Vinyl pre bytové priestory

28.01.2019

Prinášame veľmi obľúbené bytové vinylové podlahy za jedinečné ceny.

detail novinky

TOPlist