Úvodní Podlahy Do kuchyne


Podlaha do kuchyne

Premýšľate nad výmenou podlahy v kuchyni, ale neviete, ktorú krytinu zvoliť? Pri výbere by vás mali zaujímať predovšetkým také podlahy, ktoré budú odolné proti rozliatej vode či padajúcemu riadu, a zároveň nebudú vyžadovať prílišnú starostlivosť a budú dobre vyzerať.

Pre tých, ktorým všetko padá

Ideálnou podlahovou krytinou pre tých, ktorým stále niečo padá na zem, je vinyl - a to ako z hľadiska ceny, tak aj z hľadiska vlastností. Vinyl je umelý materiál, ktorý je veľmi odolný voči vlhkosti a mechanickému poškodeniu.

Keď laminát, tak kvalitný

Jednou z možností je tiež laminát. Pri lacných laminátových podlahách však musí človek dbať na zvýšenú starostlivosť, lebo nedisponujú odolnosťou voči nárazu a vlhkosti. Ak teda máte v pláne kúpiť si lacnejšiu laminátovou krytinu, odporúčame pripraviť sa na prípadné hroziace riziká.

Kvalitné laminátové podlahy sú na rozdiel od lacnejších variantov vysoko odolné ako proti záťaži, tak aj proti poškodeniu. Vďaka mnohým inováciám je navyše nášľapná plocha ošetrená proti nasiakavosti. U týchto krytín však počítajte s tým, že sa pohybujú v inej cenovej relácii ako "obyčajné" laminátové podlahy. Rozdiel v cene môže byť naozaj markantný.

Pre tých, čo uprednostňujú bosú chôdzu

Ak patríte medzi priaznivcov, ktorí vo svojom interiéri radi chodia bosí, potom odporúčame drevo. Ešte dnes má mnoho ľudí zafixované, že tento prírodný materiál sa nezlučuje s vodou, avšak vďaka špeciálnemu povrchovému ošetreniu pomocou najrôznejších voskov a olejov sú k dostaniu odolné drevené podlahy. Počítajte však s tým, že o drevo je nutné sa starať. Vytrieť ho naozaj nestačí.

Ďalšie vhodné podlahové krytiny

Medzi ďalšie podlahy, ktoré sú vhodné pre použitie do kuchyne, patrí korok, linoleum či PVC. Korkové podlahy sú prírodné krytiny, ktoré sú vďaka špeciálnej úprave odolné proti poškodeniu. Ďalej sú veľmi ľahké, teplé, antistatické, výborne tlmia zvuk a sú vhodné do domácností, kde sa vyskytuje alergik.

Prírodné linoleum

K rokmi overeným materiálom patrí linoleum, ktoré je k dostaniu v širokej škále farieb a množstve vzorov. Rovnako ako korok je linoleum vyrobené z prírodných materiálov, konkrétne z ľanového oleja, prírodných živíc, vápencového prášku, korkovej a drevnej múčky a farebných pigmentov. Medzi jeho prednosti patria najmä:

  • izolačné vlastnosti
  • pevnosť a trvanlivosť
  • antistatická a antibakteriálna úprava
  • vhodné pre alergikov

PVC podlahy

Ďalšou možnou variantou do kuchýň sú PVC podlahy. Na rozdiel od linolea sa PVC podlahy vyrábajú stopercentným chemickým procesom. Vďaka ich vlastnostiam sa PVC ľahko ohýba, neláme a nevyžaduje špeciálnu údržbu. Spravidla majú viacvrstvové PVC krytiny dlhšiu životnosť ako jednovrstvové. Ich výhodou oproti prírodnému linoleu je ich cena, ktorá je priaznivejšia.

Ak si neviete rady s výberom vhodnej podlahovej krytiny do kuchyne, neváhajte sa na nás obrátiť. Veľmi radi vám poradíme s výberom takej podlahy, ktorá bude spĺňať ako praktické, tak i vzhľadové požiadavky.

My vám odporúčame:

Cena dohodou

Detail

Force Canasta 3

Záťažovo veľmi kvalitná PVC od firmy Tarkett vhodná pre komerčné i...

Pův. cena: 14,55.2 €/m²

11,16 €/m²

(s DPH)

Detail

Cena dohodou

Detail

[Přeskočit navigaci]

Novinky

Veľkonočné sviatky klopú na dvere

12.04.2019

Pripravte sa na Veľkonočné sviatky a sezónu. Doplňte balkóny, terasy a detské ihriská o stále zelený umelý trávny koberec.

detail novinky

PVC na filcovom podklade

12.04.2019

Kolekcia PVC na filcovom podklade Essentials 280T a Texalino Supreme vnesú do vášho domova či kancelárie nový pocit z podlahovej krytiny.

detail novinky

TOPlist