Úvodní Podlahy Do chodby


Podlaha do chodby

Mnoho ľudí vyberá starostlivo podlahovú krytinu do všetkých miestností, ale predsieň často podceňuje, pretože ju považuje iba za miesto na odkladanie búnd, kabátov a topánok. Na výber podlahy by ste sa mali naozaj sústrediť, pretože sa jedná o veľmi zaťažovaný priestor, ktorý vyžaduje vysoko odolnú podlahu proti mechanickému poškodeniu.

Než sa však pustíte do výberu, každý by si mal uvedomiť, že každá predsieň je iná. Prihliadajte teda k nasledujúcemu - aké priestory chodba spája, kto a kedy ju užíva.

Čo by mala podlaha do predsiene spĺňať?

Podlaha vo vstupnej chodbe je nesmierne vyťažená, pretože po nej pri vchádzaní do interiéru neustále šliapeme v topánkach. Podlahová krytina je tak veľmi zaťažená, najmä v zimnom období, kedy sa k rôznym nečistotám na topánkach pridáva sneh, voda a teda aj vlhkosť. Zapamätajte si teda, že podlaha do chodby musí byť skutočne kvalitná a na základe toho je potrebné vyberať.

Okrem vysokej odolnosti je tiež nutné, aby bola estetická a perfektne svojim vzhľadom doplňovala prítomný nábytok, steny a ďalšie iné zariadenia.

Aké typy podláh je možné do chodby použiť?

Medzi najvhodnejšie podlahové krytiny patrí vďaka svojim vlastnostiam dlažba, kameň, linoleum alebo koberec. Dlažba je obľúbená a veľmi žiadaná kvôli svojej odolnosti, praktickosti a ľahkej údržbe. Medzi jej nevýhody patrí chladný povrch a fakt, že nekorešponduje s krytinami v ostatných častiach interiéru.

Prírodný kameň

Skvelou voľbou je tiež kameň, ktorý disponuje vysokou tvrdosťou a pevnosťou. Navyše vzhľadovo pôsobí luxusne, elegantne a reprezentatívne. Jeho veľkou prednosťou je bezšpárové položenie, avšak rovnako ako dlažba aj kameň je na dotyk studený a teda pre bosé nohy nepríjemný, čo niektorí môžu považovať za nevýhodu. Príliš priaznivá nie je ani cena, náklady na obstaranie prírodného kameňa sú pomerne vysoké.

Vinylová podlaha

Vinyl je materiál, ktorý je vyrobený na báze PVC a na výrobu sa používa navyše ohňovzdorný a protišmykový materiál. Oproti klasickému PVC je vinyl veľmi tvrdý a neohybný. Jeho hlavnou výhodou je tiež vysoká odolnosť. Odoláva nárazu, poškriabaniu, škvrnám, prepáleniu či UV žiareniu, bez toho aby došlo k zmene jeho farby. U vinylovej podlahy teda nemusíte mať žiadny strach, keď vám na zem niečo spadne.

Cena dohodou

Detail

Cena dohodou

Detail

Cena dohodou

Detail

Prírodné linoleum

Jedná sa o materiál, ktorý má dobrú mechanickú odolnosť, farebnú stálosť a je veľmi jednoduchý na údržbu. Vďaka týmto vlastnostiam je prírodné linoleum veľmi dobrou voľbou do predsiene. Čo sa týka vzhľadu, dnes sa vyrábajú také linoleá, ktoré niektoré materiály vydarene imitujú. Materiál navyše nijako neškrípe a jeho pokládka je oproti dlažbe neporovnateľne jednoduchšia.

Nevhodné podlahy do chodby:

  • drevo - náročné na údržbu, nutná pravidelná starostlivosť (brúsenie, lakovanie atď.)
  • korok - príliš mäkký, náchylný na poškodenie, nie je odolný proti tlaku a oteru
  • PVC - do chodby príliš mäkké a náchylné k pretlačeniu
  • laminát - hlučný, klzký a nie je odolný voči odreniu či vode
  • koberec - veľmi zlá až nemožná údržba

Ak si neviete rady, akú podlahovú krytinu do vašej chodby vybrať, potom sa obráťte na nás a my vám veľmi radi pomôžeme. Vďaka našim znalostiam a vašim požiadavkám sme schopní vybrať ideálnu podlahu, ktorá bude nielen praktická, ale zároveň perfektne doplní váš vstup do celého bytu.

[Přeskočit navigaci]

Novinky

Veľkonočné sviatky klopú na dvere

12.04.2019

Pripravte sa na Veľkonočné sviatky a sezónu. Doplňte balkóny, terasy a detské ihriská o stále zelený umelý trávny koberec.

detail novinky

PVC na filcovom podklade

12.04.2019

Kolekcia PVC na filcovom podklade Essentials 280T a Texalino Supreme vnesú do vášho domova či kancelárie nový pocit z podlahovej krytiny.

detail novinky

TOPlist